ŁÓŻKA WODNE


Zalety łóżka wodnego

   Zaleta nr 1

Niezwykła zdolność łóżka wodnego do dopasowania się do ciała. Leży się rzeczywiście w łóżku a nie na łóżku.
Wbrew powszechnej opinii, według której twarde łóżko ma być dobre dla pleców, jednoznaczne jest, że łóżko to wyróżnia się tym, że unikając tzw. punktów nacisku w optymalnej formie dopasowuje się do ciała. Nacisk przy leżeniu rozkłada się równomiernie na całej powierzchni i daje uczucie kołysania się. Wskutek hydraulicznej zasady wyporności ciężar przy leżeniu rozkłada się całkowicie równomiernie. Stopniowe odkształcenie się materaca nie jest możliwe. Komfort leżenia jest tak samo dobry od pierwszego do ostatniego dnia użytkowania


   Zaleta nr 2

Wskutek równomiernego rozłożenia nacisku zmienia się swoją pozycję snu tylko jedną trzecią częstotliwości zmiany niż w przypadku tradycyjnych łózek!


   Zaleta nr 3

Łóżko wodne odciąża układ krążenia!
Rozłożenie ciężaru ciała zapewnia takie ułożenie w łóżku wodnym, które odciąża układ krążenia. Nogi są lżejsze niż górna część ciała i dlatego leżą trochę wyżej. Przestawianie ram łóżka celem odciążenia układu krążenia nie jest w przypadku łóżka wodnego konieczne!


   Zaleta nr 4

Łóżko wodne umożliwia odprężenie mięśni i odciąża kręgosłup i dysk!


   Zaleta nr 5

Czas zasypiania jest krótszy wskutek przyjemnego ciepła i optymalnego dopasowania się łóżka do ciała!


   Zaleta nr 6

Jednakowy klimat snu przez cały rok dzięki termostatycznie sterowanemu ogrzewaniu. Jest ono istotną częścią składową łóżka wodnego. Ogrzewanie jest zabezpieczone w nieprzepuszczalnej folii. Dodatkowo pomiędzy materacem wodnym, a ogrzewaniem znajduje się folia zabezpieczająca. Zatem konstrukcyjnie uczyniono wszystko dla bezpieczeństwa.


   Zaleta nr 7

Łóżko wodne oferuje lepszy komfort podczas ciąży. Również kobiety ciężarne odczuwają łóżko wodne szczególnie miło, ponieważ na krótko przed porodem mogą leżeć na boku i na brzuchu, a to stabilizuje położenie ciała odciążająco!


   Zaleta nr 8

Łagodzenie bóli mięśni, reumatycznych i dysku itp. Szczególnie przy reumatyzmie, napięciu mięśni itp. ciepło łóżka wodnego ma pozytywny wpływ na bolące partie ciała i uśmierza bóle!


   Zaleta nr 9

Pokrycie (drelich) i ciepło zabezpieczają transport wilgotności. Ogrzewanie rozgrzewa łóżko do ok. 30 stopni. Oznacza to, że ok. 60 minut rannego przewietrzenia łóżka wystarczy, aby pokrycie, które nocą wchłonęło wilgoć, całkowicie wyschło.


   Zaleta nr 10

Higiena. Łóżko wodne jest łatwe do utrzymania w czystości. W tradycyjnych łóżkach wolne przestrzenie są idealnym miejscem wylęgu roztoczy, bakterii i drobinek kurzu, które mogą wywołać alergie. Aby móc utrzymać materac wodny w czystości, muszą Państwo tylko zdjąć drelich (łatwo piorący się) i zetrzeć wilgotną szmatką osłonę winylową Żaden inny materac taki nie jest!
Rozwiązanie dla alergików! 

-----------------------------------------------------------------------------------------------------